Hlavní strana - CB Monitor - v'e o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Záruka na stanice firmy President Electronics (16.11.2010)


     Francouzská firma President Electronics již dva roky poskytuje na své stanice pětiletou záruku, kdežto český zástupce stále poskytuje záruku pouze dvouletou. Zajímal mne důvod tak rozdílného přístupu a proto jsem kontaktoval President Electronics Ostrava.

Dotaz:
Dobrý den.
     Na stránkách firmy President-Electronics je uvedeno, že firma dává pětiletou záruku na své stanice. U vás nic takového nevidím. Proč? Český zájemce o stanice President si pětiletou záruku nezaslouží?

     Odpověď přišla prakticky obratem, což mne potěšilo, její znění už méně. Ale protože jsem nedostal souhlas k jejímu zveřejnění (i když jsem se snažil), mohu snad jen obecně sdělit, že prodloužení záruky by znamenalo nejspíš zvýšení ceny již tak ne zrovna levných stanic.

Pro zajímavost uvádím tabulku srovnávající ceny některých stanic President v ČR a zahraničí:

TypCena v ČR   Cena v zahraničí
Jackson II ASC (AM/FM/SSB Multinorm)   7.990,-Kč   259,-€
Johnson II ASC5.890,-Kč189,-€
JFK II ASC5.890,-Kč209,-€
Harry III ASC3.870,-Kč159,-€
Truman ASC3.490,-Kč159,-€Dragon Praha

Zpět na seznam článků
Diskuse a dotazy:
Re: Polsko 2Petrik24.11.2010 22:55
Já kdysi v dobách největší slávy měl George, Shoguna, chvíli Lincolna, ale nebyl jsem 2x spokojen. Teď po létech jsem se k Presidentu vrátil s novým Harrykem. A i když mám ještě TTI-550, Intek M-799, Intek H-520, Polmar ZX-40, Elix 77S, což jsou někdy více, někdy méně levnější stanice, tak prostě se mi na stabilu usadil Harry... Bohužel, nebo bohudík? Ukáže čas, jestli se nevyskytne závada, ale už i ten první pohled a omak budí dojem masivní staničky.
RE: PolskoDragon Praha23.11.2010 07:53
Ano, ono to záleží na dovozci, jestli chce svým zákazníkům vyjít vstříc a domluví si s výrobcem solidní podmínky nebo bude hledat tisíc a jeden důvod, proč by to němělo jít.
Myslím, že President jsou dobré stanice (zatím jsem si nemohl stěžovat, měl jsem v ruce dobré kusy), ale dát tři a půl tisíce za jednoduchou stanici bez přidané hodnoty, když totéž jinde stojí čtrnáct stovek, to prostě udělá jen málokdo.
PolskoPetrik22.11.2010 15:41
Koupil jsem si v Polsku Harryho III díky o něco lepší ceně (jak jinak, že...), ale bohužel také neposkytují záruku 5 let, pouze 2 roky. Možná snad záleží na dovozci / prodejci.
Mně z té neveřejné odpovědiDragon Praha18.11.2010 09:51
...připadlo, že hledají tisíc a jeden důvod, proč to nedělat - tedy proč neprodlužovat záruku. Pak mne napadlo udělat to srovnání cen ČR - DE - FR a u dražších modelů jsem se podivil. Asi podle hesla "není důležité uspokojit zákazníka, ale vydělat v krátké době co nejvíce peněz" v ČR stojí Jackson II až o cca 1600 Kč více. I ve Francii je při nejvyšší ceně 299 € levnější a s pětiletou zárukou.
:-) či spíše :-(Barry16.11.2010 21:42
Divim se, že tato firma ještě v Čechách prodává ..... Dovozce vždy podrobně popisuje dealerům, proč se zdražuje a jaká je kvalita, která na to má vliv ...... Osobně řadim tuto značku na druhé místo co do problémů, hlavně tedy v kamionech, navíc po jednom nechtěném přiznání ohledně technického problému samotným dovozcem ......
            OK1SB            
©2020 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.