Hlavní strana - CB Monitor - v'e o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Lokátory Česka - Děčínský Sněžník (JO70BT)


Děčínský Sněžník (JO70BT) - Lokátory Česka - CB Monitor      Děčínský Sněžník se nachází asi 7 km severozápadně od Děčína. Jedna z nejkrásnějších rozhleden byla postavena roku 1864 na rozkaz hraběte Františka Thuna podle plánů architekta Hänela. Původně ale nebyla budována jako rozhledna, nýbrž jako věž potřebná pro geografická měření. Prvními návštěvníky a uživateli stavby se tedy stali zeměměřiči Rakouska, Pruska a Saska. Avšak i okolní obyvatelstvo a výletníci se začali o rozhlednu zajímat, proto najal hrabě strážného, který za poplatek pouštěl výletníky na rozhlednu a vysvětloval jim vyhlídku. Později začala být věž díky své vyhlídce známá i v cizině. Roku 1865 tu byl zřízen i hostinec. V roce 1936 proslula navíc tím, že na ní byl u nás poprvé zachycen televizní signál z olympijských her Berlíně.
     Rozhledna a chata sloužily po celých 100 let. V 70. letech 20. století však pro zanedbání potřebné údržby zchátraly natolik, že chata byla stržena a rozpadající se rozhledna byla uzavřena a uvažovalo se o její demolici. Opravit se jí podařilo až roku 1992, kdy byla znovu zpřístupněna.
     Z 33 metrů vysoké rozhledny můžete shlédnout na krásy Labských pískovců, Českého středohoří, Saska a dalších pohoří až po vystoupání všech 153 schodů točivého schodiště.
     Dobrodružné povahy jistě potěší, že podle pověsti je pod Děčínským Sněžníkem ukryt poklad, k němuž se otvírá cesta pouze jeden den v roce.
     Na vrchol se nejlépe dostanete z obce Sněžník, kde musíte nechat auto. Pak musíte jít po červené značce, abyste se dostali na vrchol. Ke vjezdu autem potřebujete povolení.
Děčínský Sněžník (JO70BT) - Lokátory Česka - CB Monitor

Děčínský Sněžník (JO70BT) - mapa - Lokátory Česka - CB Monitor
            OK1SB            
©2019 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.