Hlavní strana - CB Monitor - v'e o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Lokátory Česka - Stříbrník (JO60VJ)


Stříbrník (JO60VJ) - Lokátory Česka - CB Monitor      Stříbrník (také Červený vrch nebo Červený kopec) je vysoký 275 m a najdete jej cca 2 km severně od Loun.
     Chatu s rozhlednou stojící na Stříbrníku postavil lounský Klub českých turistů na návrh jeho předsedy ing. Josefa Ejema. Návrh podal roku 1902 a začal pro svůj nápad získávat většinu členů odboru i městských radních. Složitější už bylo sehnat dostatek peněz a tak začali střádat korunu po koruně. Dalším problémem byl celkový vzhled chaty. Nejdříve byl vybrán projekt J.Grünera, avšak kvůli možným problémům se statikou muselo se od tohoto návrhu kamenné chaty upustit. Lépe už na tom byl návrh tesaře Průši, který chtěl jen předělat Grünerův návrh do dřevěné podoby. Tento návrh vyhrál a po získání všech potřebných prostředků stavba začala na jaře 1910. Dokončena byla již na podzim toho roku, se slavnostním otevřením se však počkalo až na 4.června 1911, kdy byla věžička pojmenována Frotzelova. Roku 1948 byla rozhledna znárodněna. Zchátralou ji pak KČT dostal zpět v roce 1998.
     Je odsud dobrý výhled na vrcholky Českého středohoří, Doupovské hory a Krušné hory - např. Fichtelberg a Klínovec.
     Z Loun se dá jet autem po silnici č.28 přes Dobroměřice směrem na Bílinu. Asi kilometr za Dobroměřicemi pak odbočíte vpravo na úzkou asfaltovou cestu, která Vás zavede přímo k rozhledně.

Stříbrník (JO60VJ) - Lokátory Česka - CB Monitor

Stříbrník (JO60VJ) - mapa - Lokátory Česka - CB Monitor


            OK1SB            
©2019 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.